Haber

Milyarder yatırımcı George Soros, servetinin kontrolünü 37 yaşındaki oğluna devretti.

ABD’li ünlü milyarder ve finans spekülatörü George Soros, 25 milyar dolarlık servetinin kontrolünü 37 yaşındaki oğlu Alexander Soros’a devretti.

SOROS: OĞLUM BUNU HAK ETTİ

92 yaşındaki finansör Soros, daha önce Açık Toplum Vakıfları’nın (OSF) beş çocuğundan birinin eline geçmesini istemediğini söylemişti. Ancak vakfının başına 37 yaşındaki oğlu Alexander Soros’u ve 25 milyar doları geçen George Soros, oğlunun bunu hak ettiğini söyledi.

BABASINDAN DAHA POLİTİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda Alexander, babasından “daha politik” olduğunu ve sol eğilimli ABD’li siyasi adaylara bağış yapmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Alexander, “Diğer taraf yaptığı sürece, biz de yapmak zorunda kalacağız, ben siyasette para olmamasını istediğim sürece,” dedi.

DÜNYA ÇAPINDA YILDA 1,5 MİLYAR DOLAR FON SAĞLIYOR

Röportajda Alexander, Açık Toplum Vakıflarının önceliklerini genişleteceklerini söyleyerek, cinsiyet eşitliğinin yanı sıra oy hakkı ve kürtaj haklarını da içerecek şekilde genişleteceklerini sözlerine ekledi. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; Soros’un sahibi olduğu Açık Toplum Vakıfları (OSF), dünya çapında yıllık 1,5 milyar dolarlık fon sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu